BU SENE HERŞEYİN ANLAMI BAŞKA. BELKİ ANLAM BİLE ANLAMSIZ ŞU SIRALAR. NASIL BİR RUH HALİ İÇİNDE, DÜŞÜNCELER ARASINDAN SIYRILARAK BELKİ DE SIYRILMAYARAK NERELERDEYİZ? BİR SENEDİR HAYATIMIN ALTININ ÜSTÜNE GELDİĞİ BİR DÖNEMDEN SONRA

ASLINDA SON İKİ AYIMA BAKARSAM ŞU SIRALAR HER ŞEY GAYET DÜZENLİ VE STABİL.

EVREN TARAFINDAN ALDIĞIM UYARILARI DİKKATE ALDIĞIM BİR SÜRECE GİRMİŞKEN HIZLA GELİŞEN DÜZENSİZLİK BİLE BİR DÜZEN GETİRDİ HAYATIMA. TEŞEKKÜR EDEREK SEVGİYLE KABUL EDİYORUM. BENİ KENDİME GETİRDİĞİ VE BÖYLE BİR DENEYİM YAŞATTIĞI İÇİN. VE KALDIĞIM YERDEN HAYATIMA DEVAM EDİYORUM BİN TEŞEKKÜR VE ŞÜKÜR İLE.

 

GÜNLER GEÇİYOR VE TARİHLER TEKERRÜRDEN İBARET. YİNE BİR ANNELER GÜNÜNDEYİZ. HEM EVLAT HEM DE ANNE OLAMANIN TECRÜBESİNİ YAŞADIĞIM İÇİN ÇOK ŞANSLIYIM. BUNUNLA BİRLİKTE; KENDİ ALANIMDA KENDİ PENCEREMDEN FARKLI AÇILARDAN BAKTIĞIM KADAR, ALANIMDAN ÇIKARAK, FARKLI ALGI DÜZEYLERİNDE DE BAKMAYA GAYRET EDİYORUM BÖYLE BELİRLİ ZAMANLARDA. VE HEPİMİZ İÇİN ANNELER GÜNÜNÜN ANLAMININ FARKLI OLDUĞUNU GÖRÜYORUM. FARKLILIKLAR KİŞİ SAYISI KADAR DEĞİŞİK HİKAYELERDEN OLUŞUYOR. HİKAYELERİMİZİN KAHRAMANI OLMANIN YANISIRA GÖRÜNMEZ İPLERLE BAĞLIYIZ SANKİ BİRBİRİMİZE. BU YÜZDEN ETKİMİZ DE TEPKİMİZ DE BİR GİBİ. SANKİ BİRER KUKLAYIZ VE BİRBİRİMİZE DE BAĞLIYIZ. OYSA Kİ FARKLILIKLARIMIZ BİZİM EN GÜÇLÜ YANIMIZ OLMALI. ETİKETLEMEMELİ VE ETİKETLENMEMELİYİZ BÖYLE GÜNLER DE…..

 

HER ZAMAN ABARTIDAN UZAK DURMUŞ BİR İNSAN OLARAK BU GÜNLERİ YAŞARKEN ÖZELLİKLE FRENE BASIYORUM. ETİKETLENMİŞ GÜNLERDE ÖZELLİKLE YAPIYORUM BUNU. YAKLAŞIK 24 SENEDİR HER GÜN ANNEYİM. O YÜZDEN BENİM KENDİ ADIMA BEKLENTİM YOK. OLDUĞU GİBİ NEYSE O.  DİĞER TARAFTAN; VARSAYALIM Kİ, ANNELER GÜNÜ DİYE BİR GÜN YOKTU YA DA BEN ANNE OLAMADIM YA DA ANNEMİ TANIMADIM YA DA ANNEM ….YA DA…. YA DA……….

ANNELER GÜNÜNDE BİLDİĞİM TEK ŞEY ANNEME VE BABAMA BENİ DÜNYAYA GETİRMEYİ SEÇTİKLERİ İÇİN HER GÜN MİNNETTAR OLDUĞUM. ÇOCUKLARIMLA BİRBİRİMİZE  BAĞIMLI OLMADAN BAĞLI OLDUĞUMUZ İÇİN TEŞEKKÜR EDEBİLMEM.

 

BUNUNLA BİRLİKTE:

 

SONSUZ TEŞEKKÜRLER; YALNIZ KALMIŞ ÇOCUKLARI EVLAT YAPANLARA,

EVLADI OLMAYANLARA EVLAT OLANLARA,

SONSUZ SEVGİLER; KALBİNDE EVLAT ÖZLEMİ OLANLARA,

ANAYA BABAYA HASRETLERE……

 

ANNELER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN.

 

SEVGİLERİMLE..

 

 

Author

Write A Comment